خبر

كامپيوترها از اين پس تندتر روشن مي شوند
شركت اينتل (Intel) فناوري تازه اي بنام رابسون (Robson) را معرفي كرده كه مي تواند زمان كلافه كننده ي بوت شدن كامپيوترها را كاهش دهد.
به گزارش خبرنگار سرويس نگاهي به وبلاگ هاي ايسنا در سايت آمده است : فناوري رابسون از يك نرم افزار و يك حافظه ي فلش (Flash) Memory تشكيل شده كه با نصب و كارگذاري آن ها بر روي كامپيوتر داده ها و برنامه هاي كاربردي به سرعت از هارد ديسك كامپيوترها به كارت حافظه ي فلش و نرم افزار اينتل منتقل مي شود.
حافظه فلش بسيار سريع تر از هارد ديسك عمل مي كند از اين رو زمان لازم براي شروع و راه اندازي كار كامپيوتر بسيار كاهش مي يابد. دارندگان لپ تاپ ها براي استفاده از اين فناوري مي توانند از باتري هاي با عمر طولاني استفاده كنند چراكه اين فناوري سبب عملكرد سريع تر هارد و در نتيجه مصرف بالاتر باتري مي شود.
مقدار حافظه ي كارت رابسون از 64 مگابايت تا 4 گيگابايت متغير است . با افزايش ظرفيت حافظه  رابسون مي تواند داده ها و هم چنين برنامه هاي كاربردي بيشتري را از هارد درايو منتقل كند و در نتيجه اطلاعات زيادي در حافظه قرار مي گيرد و ميزان انتقال اطلاعات با سرعت بيشتري اتفاق مي افتد.
اين فناوري چندي پيش در بنگاه توسعه اي اينتل در تايپه به نمايش گذاشته شد و هنوز مشخص نيست اينتل چه زماني اين فناوري را به بازار عرضه خواهد كرد.
به زودي سامسونگ و مايكروسافت نيز يك نمونه آزمايشي از هارد درايوي كه شامل يك حافظه ي فلش 1 گيگا بايتي در درون خود است و هم چنين ميزان مصرف برق را كاهش مي دهد به نمايش مي گذارند. در اين نمونه ي آزمايشي اطلاعات وارد شده (كلمات  عكس ها موزيك ها و...) در حافظه فلش نوشته مي شوند.
گفتني است با اين كه اينتل در حال توسعه نرم افزار رابسون است  حافظه هاي فلش استفاده شده از ساير شركت ها تهيه مي شود. رابسون هم اكنون با حافظه هاي فلش NAND محصول شركت هاي سامسونگ  توشيبا و... پشتيباني مي شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید